Hniezdo záchranyZ iniciatívy občianskeho združenia Šanca pre nechcených existujú od roku 2004 na Slovensku Hniezda záchrany – verejne prístupné inkubátory, kde je možné anonymne odložiť nechceného novorodenca (dieťa do max. 6-tich týždňov od narodenia).

Postupne sme ich za pomoci sponzorov a finančných príspevkov jednotlivcov zriadili 20 po celom Slovensku a tento počet je konečný.

Žena, ktorá nechcene otehotnieť a svoje tehotenstvo zúfalo tají pred celým okolím a potom utajene porodí, stojí zrazu pred poznaním, že ju dieťa prezradí. Odmieta ho a v strese nevidí východisko. V takej situácii sa môže uchýliť k tomu najhoršiemu – pripraví dieťa o život. Ak žena bude vedieť, že je tu šanca „utajiť“ svoju hanbu, zostať neodhalená, beztrestná a pritom nechať dieťa žiť, určite si radšej vyberie takéto riešenie,“ povedal na prvej tlačovej konferencii vtedy ešte Iniciatívy Šanca pre nechcených dňa 1. júna 2004 jej spoluzakladateľ MUDr. Vladimír Cupaník.

Každá žena, ktorá tajne porodí svoje dieťatko ho môže vložiť do Hniezda záchrany a vyhnúť sa tak krutému zločinu. Táto možnosť je bezplatná a bezpečná – po žene, pokiaľ sama neprejaví záujem, nebude nikto pátrať a dieťatko dostane šancu žiť, dokonca žiť plnohodnotne v adoptívnej rodine.

Dajte im šancu spolu s nami.

Ak riešite problém s neželaným tehotenstvom, alebo poznáte ženu vo svojom okolí, ktorá má takýto problém, poraďte sa najprv s nami na 

TELEFONICKEJ LINKE HNIEZDA ZÁCHRANY 0905 888 234


                                   
ODPOVEDE NA VAŠE OTÁZKY NÁJDETE AJ V NAŠEJ PORADNI
KLIKNITE TU!